Hae matkoja
Löydä ylellinen lomasi
 
Lähtöpäivä
Lasten syntymäajat:

Ikävä kyllä et voi matkustaa kyseiseen hotelliin valitsemaltasi lähtökentältä, ole hyvä ja valitse toinen lähtökenttä. Mikäli haluat matkustaa juuri valitulta lentokentältä, voimme suositella sinulle seuraavia vaihtoehtoja:

Edullisin hinta
699€
16/9, Helsinki (Vantaa)

Lapsille

Lapset valitsevat Pegasos Worldin!

Totuuden kuulee lasten suusta ja he kertovat meille heti, jos he eivät pidä jostakin tai jos jotakin puuttuu. Pegasos World on ehdoton lasten suosikki, ja kyselyt aikaisempien vieraidemme parissa todistavat, että lapset ja vanhemmat ovat tästä yhtä mieltä – Pegasos World on paras matkakohteemme kaikille lapsille.

Se mikä yllättää vanhemmat vuosi vuodelta eniten, on sydäntä riipaisevat jäähyväiset lasten ja lastenoppaiden välillä, koska vaikka aikaa on kulunut vain viikko, on onnistuttu sitomaan vahvaakin vahvemmat ystävyyssiteet. Tästä olemme tietoisia ja sen vuoksi olemmekin hyvin tarkkoja siitä, että pohjoismaalainen lastenopastiimimme koostuu tähän sopivista henkilöistä.

Miniklubi – lasten oma maailma

Kukapa lapsista ei haluaisi pukeutua aitoon klovnin pukuun tai merirosvoksi? Tai piirtää ja maalata lastenkerhon ateljeessa, mistä löytyy runsaasti piirustusmateriaaleja. Lastenkerho on lasten oma maailma, jossa upeat lomaelämykset odottavat kaikenikäisiä lapsia. Miniklubi on 4-12 vuotiaille lapsille, kun taas juniorklubi 12-17 vuotiaille.

Yksi kohokohdista on vesisota lasten ja lastenoppaiden välillä. Nazarin suomalaiset lastenoppaat ovat paikalla toukokuusta lokakuuhun ja pääpaikkana 5000 m² laajuisen lastenalueen keskellä on lasten oma sirkusteltta. Täällä järjestetään päivän mittaan runsaasti eri aktiviteetteja ja kilpailuja lapsille. Päivän kruunaa iltaisin järjestettävä minidisko, jossa ylpeät vanhemmat voivat seurata lastensa tanssiesityksiä.

Alueella on tietenkin oma snackbaari, Moby Dick, joka kuuluu vain lapsille. Täällä lapset saavat syödä ja juoda niin paljon kun he haluavat - ja lasku on jo maksettu! Vähän isommille lapsille järjestetään ”Teeny-klubin” aktiviteetteja, kuten pöytätennistä, lentopalloa, vesipooloa ja jalkapalloa. Lastenklubien aktiviteetteja järjestetään muutamina tunteina aamu- ja iltapäivisin. Ethän unohda lastendiskoa ja suurta viihdeiltaa.

Lastenkerhon alueelta löytyvät myös sirkusteltta ja pomppulinna sekä lastenallas useine pienempine vesiliukumäkineen. Suuri nurmikenttä takaa upeat puitteet ulkoaktiviteeteille. Täällä järjestetään myös karatekoulu, missä lapset harjoittelevat aidoissa karateasuissa pätevien ohjaajien osaavassa valvonnassa.


Kaikki lapset ovat pieniä merirosvoja!

Uutuutena tänä vuonna tarjoamme useita eri viihdyttäviä merirosvoaktiviteetteja joihin lapset voivat osallistua. Saat samalla Merirosvo-passin, johon saat leiman joka kerta kun osallistut, todisteeksi siitä että olet aito Nazar-merirosvo! Löydät Nazar-merirosvot hotellilta. Muista, että voit myös ostaa pienen paketin, mikä sisältää kaiken, mitä merirosvo tarvitsee.
FIsimskola.jpg

Lasten maailma

  • 10.000 m² allasalue
  • Maksuton miniklubi Captain Nemon kanssa
  • Pohjoismaalaiset lastenoppaat
  • Moby Dick snack baari
  • Judokoulu
  • Pomppulinna
  • Leikkialue
  • Vesiliukumäkiä
  • Lastenallas
  • Minidisko joka ilta
  • Ilmaista jäätelöä
  • Lasten buffetit
  • Uimakoulu
  • Nazarin omat pohjoismaalaiset aktiviteettioppaat ovat miniklubissa toukokuun ja lokakuun välisenä aikana.