Pegasos hotellimme: Pegasos Resort, Pegasos Royal ja Pegasos Club muodostavat yhdessä Pegasos Planetin Turkissa Incekumin alueella.
Kun yövyt yhdessä näistä hotelleista, sinulla on pääsy kaikkien hotellien upealle yhteiselle alueelle nimeltään Pegasos Planet, joka on yhtä iloa koko alue!
Täällä on kultainen lapsiystävällinen hiekkaranta, useita uima-altaita, wipeout-rata, vesiliukumäkiä, monia aktiviteetteja sekä laaja All Inclusive –tarjonta, urheilupuitteita ja paljon paljon muuta!
Pegasos Planettimme vierailla on pääsy wipeout-radalle ilman lisämaksua!
Wipeout-rata on avoinna päivittäin klo 10.00-18.00 15. toukokuuta alkaen ja aina syyskuun loppuun asti.
Huomioithan, että sääolosuhteet, kuten tuuli ja laineet voivat vaikuttaa siihen, että rata joudutaan sulkemaan hetkellisesti tai pidemmäksi ajanjaksoksi.
Me Nazarilla rakastamme lapsia ja haluamme, että sekä he että sinä vanhempana vietät mitä mukavimman loman! Nyt sinun ei tarvitse raahata lastenrattaita lomallesi ja voit keittää vettä lämmittääksesi vellin kaikessa rauhassa omassa huoneessasi.
Pegasos-hotelleihimme voit nimittäin nyt varata Kids Comfort -paketin, jossa saat kokoontaitettavat rattaat (esim. Chicco Snappy Spring) toimitettuna huoneeseesi syöttötuolin ja vedenkeittimen kera. Voit lisätä paketin varaukseesi ennen matkaa joko puhelimitse tai kotisivujemme kautta varauksen tekemisen yhteydessä, kohdasta ‘Lisäpaketit’.
Lue lisää Kids Comfortin ehdoista täältä.
Pegasos-hotelleissamme järjestetään Captain Nemon merirosvokerho 5-6 kertaa viikossa 4-11-vuotiaille lapsille 15. toukokuuta ja 31. lokakuuta välisellä ajalla. Minidisco järjestetään vähintään neljänä kertana viikossa. Chill Out Club 12-17-vuotiaille nuorille taas järjestetään 1. kesäkuusta 31. elokuuhun sekä 1-31. lokakuuta 2-3 kertana viikossa.
Aktiviteettioppaat Captain Nemon merirosvokerhossa puhuvat aina suomea tai pohjoismaisia kieliä, kun taas Chill Out Clubissa puhutaan englantia, suomea tai pohjoismaisia kieliä.